33_20240704_144030.jpg

Sezóna 2023/24 je již u konce! Jak jí hodnotí trenéři našich nejmladších kategorií?

Letošní sezóna skončila pro ligové turnaje již před více než měsícem. Na hodnocení úspěchů a posunů v dovednostech a také zhodnocení mimoligových turnajů (Tatran Cup, NisaOpen) našich nejmenších hráčů byli dotázáni trenéři kategorií přípravka, elévové a mladší žáci.

Přípravka

Naším nejmenším se v průběhu celého roku velmi dařilo. Ze začátečního 2. koše se A-týmu podařilo probojovat do koše 1., kde se jim podařilo udržet a párkrát i celý koš vyhrát. Více detailů uvedl hlavní trenér kategorie, Ondřej Bouma.

Celou sezónu bych zhodnotil velice kladně. Děti se moc posunuly, některé doslova z nuly na sto. Když jsme s Vojtou Horákem poprvé přišli, způsob hry se spíše podobal něčemu takovému, jako když hodíš slepicím zrní a s florbalem to nemělo mnoho společného. Společně jsme ale pracovali na tom, aby se děti co nejvíce posunuly a postupem času se podařilo jejich herní schopnosti zdokonalit. Dokonce na takovou úroveň, že jsme se vyrovnali některým pražským klubům.

Kdybych měl být konkrétní, vnímám velký posun v technice, pohybu na hřišti a ve střelbě. Navíc jsme se s dětmi skamarádili a na tréninku panovala přátelská atmosféra, chodilo nám dost dětí a jejich přístup byl výborný. Díky tomu jsme měli možnost hrát první koš a získat v něm i zlatou placku.

Za mne, Vojtu Horáka i Vojtu Čápa si troufám říci, že se sezóna moc povedla. Těším se na další rok a na nové hráče. Děkuji moc mým již zmíněným kolegům, ale také rodičům a samozřejmě hráčům.“

Elévové

V elévech se to neslo na podobné vlně, jako v přípravce. Oběma družstvům, Black (A-tým) i Blue (B-tým) se podařilo za celou sezonu několikrát postoupit a ve výsledku skončily na vyšších příčkách, než na kterých začínaly. Celou sezonu nám za elévy zhodnotil trenér kategorie, Lukáš Lenc.

Sezóna 2023/24 byla pro mne první sezónou, kterou jsem s týmem prožil celou. Na začátku roku jsme měli spoustu nováčků a měl jsem pocit, že se nedočkáme příliš mnoha úspěchů. Opak byl ale pravdou. Elévové Black se pod vedením Petra Nejedlého podívali až do prvního koše, kde se sice bohužel neudrželi, ale i tak to vnímám jako obrovský úspěch a zkušenost, zahrát si s těmi nejlepšími týmy.

V elévech Blue jsme měli ze začátku trochu problém naučit se hrát spolu. Důsledkem toho jsme prvních pár měsíců dost prohrávali. Po intenzivní přípravě se ale vše obrátilo a podařilo se nám dvakrát postoupit. Mezi dětmi vznikla přátelská parta a bylo těžké přenést se přes fakt, že mi jich polovina odejde do jiné kategorie. V „Bluečkách“ nám také dost pomohly posily z přípravky, kterým jsem moc vděčný.

Vím, že tréninky nebyly pro děti úplně jednoduché, a to zejména ty běžecké. Musím ale říct, že to všechny hráče bez výjimek posunulo v herních a pohybových dovednostech. Moc oceňuji, že se všechny děti na tréninkách ochotně snažily, a že i když si sáhly na práh svých sil, zatly zuby a bojovaly dál. V těchto tréninkách budeme pokračovat i v příští sezóně.

Po skončení herní sezóny jsme se ještě podívali na pražský turnaj Tatran Cup, kde jsme bohužel vypadli z hlavního play-off, ale v náhradním play-off jsme došli až do posledního zápasu – i přes fakt, že jsme měli tým složený z hráčů z Blue i Black, někteří spolu hráli na tomto turnaji teprve poprvé, a i tak se dokázali sehrát.

Docela mne mrzí, že jsme se letos nepodívali na NisaOpen v Liberci, protože to je vždy to „nejsladčí“, co na konci roku elévy čeká. Vnímám to ale spíše jako chybu organizace, protože jsme o turnaji dali vědět až moc pozdě. Do příště se z toho poučíme a rodičům i hráčům se moc omlouváme.

Přerozdělení k nám do elévů přivanulo pár nových hráčů a na spolupráci s nimi se moc těším. Doufám, že se nám podaří se co nejvíce zlepšovat a dosahovat co nejvyšších příček, ale také že se vše ponese v přátelské atmosféře. I když jsme spolu už pár tréninků měli, reálnou šanci poznat se co nejvíce do hloubky nám přinese teprve letní soustředění.

Na závěr bych všem mým svěřencům, kteří již hrají v mladších žácích, popřát mnoho štěstí a odhodlání do dalších let a samozřejmě také to, aby se jim co nejvíce dařilo a aby si šli za svými sportovními sny. Byla čest s Vámi spolupracovat.“

Mladší žáci

Mladší žáci v letošní sezóně sbírali jeden úspěch za druhým. Dařilo se jim nejen v ligové soutěži, ale také na švédském mezinárodním turnaji Gothia, kde skončili druzí v základní skupině a zahráli si elitní play-off, nebo třeba na tuzemském turnaji Tatran Cup, kde s přehledem zvítězili. Více nám k tomu napsal hlavní trenér mladších žáků, Jakub Škrdla.

Tato sezóna pro mě byla moje premiérová, takže jsem moc nevěděl, co od ní čekat. I když jsem kluky znal od května minulého roku, tak jsem je neviděl hrát žádný zápas. Věděl jsem, že kluci jsou opravdu šikovní a mají mezi sebou výborné vztahy a že na tom budeme stavět, ale nečekal jsem, že v některých zápasech budeme takto dominovat. Když jsme na prvním turnaji vybojovali postup do vyššího koše, byl jsem opravdu rád a má očekávání se zvedala každým zápasem. Na čtvrtém turnaji jsme se dokonce ukázali ve druhém koši, kde jsme odehráli vyrovnané zápasy s top týmy a skončili na slušném třetím místě. Poté přišel menší výpadek v naší hře a úplně se nám nedařilo. To se ovšem úplně změnilo na turnaji ve švédském Goteborgu, kam jsme vyrazili po novém roce. Porovnali jsme zde síly s mnoha švédskými týmy a byli jsme opravdu malý krůček od zisku medaile. Tento turnaj byl pro nás takový malý restart, protože po návratu nás čekaly ještě poslední tři ligové turnaje, kde jsme ani jednou nezaváhali a ze 12 zápasů si připsali 11 výher a jednu remízu.

Po konci sezóny jsme ještě navštívili dva mimoligové turnaje, tím prvním byl Tatran cup, na kterém jsme si po skvělých výkonech dokráčeli pro zasloužené první místo a odvezli si domů zlato. A tím druhým byl nedávno skončený turnaj Hummel Open Game v Brně. V Brně jsme se dostali až do finálového dne, kde jsme ve čtvrtfinále nestačili na tým z Vítkovic, kteří si později na turnaji došli až pro celkové vítězství. Ovšem i přesto tento turnaj musím hodnotit jedině pozitivně, protože jsme se dostali mezi TOP 8 nejlepších týmů na turnaji z 60 přihlášených družstev. To je vše k týmu Black.

Ještě něco málo o sezóně týmu Blue. Tým Blue, který hrál soutěž 3+1 za svou sezónu zaznamenal 2 postupy z 10 turnajů a jsem moc rád, že na všechny turnaje jezdili v hojném počtu, nedali soupeřům nic zadarmo a skvěle se zde začleňovali nově příchozí hráči, kteří se tak stali nedílnou součástí celého našeho týmu.

Celkově nemohu sezónu jako celek hodnotit jinak než pozitivně, tým Black 5 postupů z 10 turnajů, tým Blue přidal další 2 postupy. Jsem moc rád, že na posezónních turnajích jsme sklidili ovoce za to, jak kluci celou sezónu na trénincích makali a dokázali se skvěle semknout a dokázat, že heslo „Nikdo není větší než tým“ opravdu platí. Všem 2011kám přeji hodně štěstí v další sezóně už v kategorii starších žáků a s dalšími trenéry se už teď moc těšíme na další sezónu. Doufáme a věříme, že bude minimálně stejně úspěšná, jako ta letošní!“

Pokud chcete mít ty nejaktuálnější informace ze zápasů a dění v klubu, sledujte náš Instagramový profil, @floorballclubfalcon - https://www.instagram.com/floorballclubfalcon/.